Drzwi: aluminiowe czy drewniane?

avatar

Drzwi wejściowe stanowią ważną część każdego domu. Odpowiednio dobrane, chronią wnętrze mieszkania przed włamaniami oraz przedostawaniem się dźwięków. Mając to na uwadze, warto poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć skrzydło, które charakteryzować się będzie najlepszymi parametrami. Obecnie, producenci drzwi prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych rozwiązań. Omawiamy główne zalety drzwi aluminiowych i drzwi drewnianych. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Drzwi aluminiowe

Jeszcze do niedawna drzwi aluminiowe montowane były najczęściej obiektach użyteczności publicznej. Spotkać je można było w przedszkolach, szkołach, urzędach oraz innych miejscach, narażonych na ciągłą eksploatację. Do największych zalet drzwi aluminiowych zaliczyć należy niemal nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Obecnie na rynku znaleźć można ich wiele rodzajów, a poszczególne różnią się od siebie m.in. wzornictwem czy rozmiarami. Warto również zaznaczyć, że aluminium – w przeciwieństwie do drewna – nie wymaga szczególnych zabiegów konserwatorskich. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik produkcyjnych, drzwi aluminiowe nie odbiegają wyglądem od swoich drewnianych odpowiedników oraz są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Mówiąc o zaletach drzwi aluminiowych należy także wspomnieć o ich doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Decydując się na montaż tego typu rozwiązania, można mieć pewność, że będą one stanowiły doskonałą barierę pomiędzy wnętrzem domu, a resztą świata.

Drzwi drewniane

Do największych zalet drzwi drewnianych zaliczyć należy ich klasyczny wygląd oraz doskonałą izolacją akustyczną. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom można je montować zarówno w domach jednorodzinnych, jak również mieszkaniach. Warto jednak zauważyć, że drewno zaliczane jest do grupy materiałów, które wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachować swoje właściwości.