Drzwi: aluminiowe czy drewniane?

Drzwi wejściowe stanowią ważną część każdego domu. Odpowiednio dobrane, chronią wnętrze mieszkania przed włamaniami oraz przedostawaniem się dźwięków. Mając to na uwadze, warto poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć skrzydło, które charakteryzować się będzie najlepszymi parametrami. Obecnie, producenci drzwi prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych rozwiązań. Omawiamy główne zalety drzwi aluminiowych i drzwi drewnianych. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Drzwi aluminiowe

Jeszcze do niedawna drzwi aluminiowe montowane były najczęściej obiektach użyteczności publicznej. Spotkać je można było w przedszkolach, szkołach, urzędach oraz innych miejscach, narażonych na ciągłą eksploatację. Do największych zalet drzwi aluminiowych zaliczyć należy niemal nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Obecnie na rynku znaleźć można ich wiele rodzajów, a poszczególne różnią się od siebie m.in. wzornictwem czy rozmiarami. Warto również zaznaczyć, że aluminium – w przeciwieństwie do drewna – nie wymaga szczególnych zabiegów konserwatorskich. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik produkcyjnych, drzwi aluminiowe nie odbiegają wyglądem od swoich drewnianych odpowiedników oraz są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Mówiąc o zaletach drzwi aluminiowych należy także wspomnieć o ich doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Decydując się na montaż tego typu rozwiązania, można mieć pewność, że będą one stanowiły doskonałą barierę pomiędzy wnętrzem domu, a resztą świata.

Drzwi drewniane

Do największych zalet drzwi drewnianych zaliczyć należy ich klasyczny wygląd oraz doskonałą izolacją akustyczną. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom można je montować zarówno w domach jednorodzinnych, jak również mieszkaniach. Warto jednak zauważyć, że drewno zaliczane jest do grupy materiałów, które wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachować swoje właściwości.