Drzwi tarasowe w systemie przesuwnym – funkcjonalność i wygoda użytkowania

W domach coraz częściej montowane są duże drzwi tarasowe lub balkonowe. Za sprawą dużych przeszkleń wnętrza są dobrze oświetlone, prezentują się nowocześnie i przestronnie. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba zadbać o dobór odpowiedniego systemu otwierania drzwi, który zapewni funkcjonalność, wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Polecamy konstrukcje drzwiowe przesuwne, które doskonale nadają się do tego rodzaju zastosowań.

Wygodne w użytkowaniu drzwi przesuwne

Drzwi tarasowe mogą mieć różne rozmiary, co w dużej mierze determinowane jest przez wielkość pomieszczenia. Jedną z głównych zalet dużych przeszkleń jest możliwość optycznego powiększenia nawet niewielkich wnętrz. Tafle szkła, które sięgają od podłogi do sufitu, tworząc niejako szklaną ścianę, dają wrażenie przestronności. Dodatkowo zapewniają znacznie więcej światła słonecznego, które jest najkorzystniejsze dla samopoczucia domowników. Niestety w przypadku szerokich drzwi często pojawia się problem z doborem odpowiedniego systemu otwierania. Im szersze przeszklenie, tym mniej praktyczne okazują się standardowe drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe. Alternatywę stanowią drzwi przesuwne.

Systemy drzwi przesuwnych są zdecydowanie najwygodniejszą opcją w przypadku konstrukcji tarasowych lub balkonowych. Dzięki nim możemy przeszklić nawet całą ścianę! Wyróżniają się specjalną konstrukcją, w której skrzydła drzwi płynnie poruszają się po prowadnicach.

System drzwiowy HST

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami tarasowymi przesuwnymi, koniecznie powinieneś poznać system drzwiowy HST z oferty marki Salamander. Jest to pionierskie rozwiązanie, które zapewnia najwyższe właściwości użytkowe. Konstrukcje drzwi przesuwnych w systemie HST zdobyły sobie wielu zwolenników na świecie, a obecnie coraz częściej wybierane są również przez Polaków. Doceniane są nie tylko za swoją funkcjonalność i trwałość, ale i wysoki poziom estetyki. Drzwi przesuwne HST zapewniają bardzo wygodne i praktyczne wyjście na taras lub balkon. Mogą być zastosowane nawet w niewielkich pomieszczeniach, gdyż nie zajmują przestrzeni podczas otwierania. Stosowane są również w dużych budynkach pasywnych.